Laptop biznesowy, czym różni się od przeciętnego laptopa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednostka określana jako „laptop biznesowy” przeznaczona jest do użytku przez programistów, inżynierów i innych wszelkich specjalistów, którzy muszą często podróżować, a przy tym potrzebują wydajności.

Zauważalna różnica w wartości

Laptop biznesowy najczęściej jest droższy niż model konsumencki, ale oferuje lepszą wydajność i dodatkowe funkcje usprawniające prace. Użytkownicy biznesowi mogą również oczekiwać lepszego wsparcia ze strony producentów laptopów, niż przeciętni użytkownicy.

Jednostki biznesowe mają zazwyczaj szybsze procesory i więcej pamięci RAM, co pomaga im uruchamiać więcej aplikacji jednocześnie bez spowolnienia. Zazwyczaj mają również większe dyski twarde i pojemniejsze baterie, co pozwala im dłużej pracować na zasilaniu bateryjnym.

Różnice w konstrukcji

Spotkamy tu większe ekrany, nawet do 17. cali, ponieważ specjaliści zazwyczaj spędzają większość czasu przeglądając dokumenty lub prezentacje, czy też edytując je. Również tworzenie i edycja projektów, wymaga bardzo szczegółowych i pełnych detali matryc, o perfekcyjnym odwzorowaniu barw.

Laptop biznesowy posiada również nietypowe wejścia wbudowane w płytę główną, co pozwala na podłączenie maszyn, czy też innych urządzeń przemysłowych, których nie bylibyśmy w stanie wykorzystać z pomocą zwykłych modeli. Niekiedy spotkamy się z archaicznymi rozwiązaniami w nowoczesnym wydaniu, dzięki czemu możemy określi komputery te jako prawdziwie wielozadaniowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*