Na czym polega terapia uzależnień?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia uzależnień ma na celu pomóc choremu w wyjściu z nałogu. Jednak aby to osiągnąć, musi najpierw odkryć przyczynę problemu. Dlatego podczas tego typu terapii bardzo dużo czasu poświęca się na spotkania ze specjalistami i terapie grupowe, podczas których pacjent może odkryć siebie i lepiej zrozumieć, dlaczego popadł w nałogi.

W niektórych, cięższych przypadkach, zanim dojdzie do rzeczywistej terapii, chory jest poddany kuracji lekowej. To dlatego, że podczas odwyku mogą wystąpić niespodziewane efekty odstawienne, które w niektórych przypadkach zagrażają zdrowiu uzależnionego. Odpowiednie leki mają na celu osłabienie tych skutków ubocznych i wsparcie danej osoby w drodze do trzeźwości.

Nauka nowego życia

Terapia uzależnień to nie tylko odkrywanie i zrozumienie samego siebie oraz tego, jak bardzo niszczyło się życie swoje i bliskich. To również nauka nowych nawyków, dzięki którym człowiek może powrócić na łono społeczeństwa lepiej przygotowany do mierzenia się z jego trudnościami. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem https://www.centrum-ja.com.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*