Nieustanny ból głowy – co to może oznaczać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele rodzajów bólu głowy i każdy może oznaczać zupełnie coś innego. Czasami przyczyna jest dość błaha, tak jak choćby zmęczenie. Wystarczy wówczas wyspać się i odpocząć, żeby dolegliwości minęły. Zdarza się jednak, że bóle głowy nie przechodzą mimo stosowania wszelkich, dostępnych środków oraz powtarzają się bardzo często. Co należy wówczas zrobić i do jakiego specjalisty się udać?

Ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie

Uporczywy ból głowy może świadczyć o wielu poważnych schorzeniach. Począwszy od migreny, przez grypę i choroby zatok, aż po nadciśnienie, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych oraz guzy mózgu. Niezwykle ważna jest przy tym częstotliwość dolegliwości bólowych, ich natężenie oraz dodatkowe objawy, takie jak podwyższona temperatura ciała, problemy z logicznym myśleniem czy zaburzenia widzenia. Ból głowy może znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie, w żadnym wypadku nie wolno więc bagatelizować tego objawu. 

Jak specjalista zdiagnozuje ból głowy?

Z problemem nieustannego bólu głowy należy zwrócić się do specjalisty od schorzeń układu nerwowego, czyli neurologa. Szukając doświadczonego i profesjonalnego neurologa w Lublinie, warto sprawdzić witrynę internetową https://imedica.com.pl/neurologia/. Specjalista zleci potrzebne badania, określi typ zaburzeń oraz dobierze najlepszą metodę leczenia. Badania, które przeprowadza się najczęściej w przypadku bólu głowy, to m.in. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz badania laboratoryjne. Udając się do dobrego fachowca, można mieć pewność że szybko i skutecznie znajdzie on źródło bólu oraz pomoże się go pozbyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*