Niewymiarowa stopa i problem z butami – jak temu zaradzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach wybór obuwia jest tak ogromny, że każda, nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie idealnie pasującą parę butów. Jednak zdarzają się sytuację, gdy stopa ma na tyle nietypowe wymiary i budowę, że znalezienie wygodnego obuwia, graniczy z cudem. Czasami problemem jest też brak odpowiedniego rozmiaru.

Kiedy warto pomyśleć o uszyciu butów na zamówienie?

Szycie na zamówienie kojarzy się najczęściej z odzieżą, głównie wieczorową, ale można także uszyć buty na zamówienie. Kto może skorzystać z takiego rozwiązania? Każdy, kto ma problem ze znalezieniem pasującego obuwia w sklepach.

Decyzja o uszyciu obuwia może być uzasadniona potrzebą posiadania oryginalnej i niepowtarzalnej pary butów, może też być chęcią wsparcia ręcznej pracy lokalnego rzemieślnika lub wynikiem bezskutecznych poszukiwań butów w odpowiednim kolorze i fasonie. Najczęstszym powodem wyboru butów szytych na zamówienie jest jednak problem ze znalezieniem pary w pasującym rozmiarze. Gdy stopa jest zbyt szeroka albo ma zbyt wysokie podbicie, by zmieścić się w buty dostępne w sklepach lub gdy jej rozmiar jest nietypowy – duży lub mały – i nie mieści się w regularnej sklepowej tabeli rozmiarów, jedynym wyjściem jest udanie się po pomoc do szewca, który uszyje idealnie skrojone buty. To też jedyna możliwość zakupu wygodnych butów dla posiadaczy stóp, które nie są jednakowe lub wymagają specjalistycznego obuwia – np. osoby cierpiące na płaskostopie lub inne deformacje.

W jaki sposób zamówić buty szyte na zamówienie?

Dobry zakład szewski nie tylko naprawi uszkodzone buty, wymieni zniszczony obcas czy załata dziurę. Wykonuje pomiary dla każdej stopy osobno, by jak najlepiej skroić buty na każdą z nich. Prawidła, na których powstają buty, są tworzone osobno do każdego zamówienia, dzięki czemu obuwie jest perfekcyjnie dopasowane do stopy zamawiającego. Po wybraniu rodzaju  materiału, jego koloru oraz typu i wysokości obcasa, po wysłuchaniu wszystkich życzeń klienta, szewc przygotowuje buty zgodnie z jego wymaganiami, by nie tylko były wygodne, ale też cieszyły oko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*