Ogrzewanie domu ekgroszkiem – wady i zalety

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sposoby ogrzewania domu

Zbliżający się okres zimowy to nie tylko błoga perspektywa białego szaleństwa na śniegu, czy wypoczynku pod kocem, gdy na dworze szybko robi się ciemno. Właściciele domów jednorodzinnych wiedzą, że jest to przede wszystkim czas kupowania opału i palenia w piecu. Współcześnie istnieje wiele możliwości ogrzewania domu jak piece olejowe, na pelet, miał, ekogroszek, oraz takie opalane tradycyjnym węglem i drzewem.  Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z zalet i wad wybranego palenia w piecu, jeśli stoimy przed wyborem zmiany kotła opałowego. Przede wszystkim jednak najważniejszą sprawą, aby efektywnie ogrzewać dom jest to, aby zakupić dobry jakościowo i sprawdzony opał, jakim na przykład jest ekogroszek Katowice to miasto, w którym często jest on używany. Jest to bowiem rodzajem opału cieszący się największą popularnością wśród polaków

Czy zdecydować się na zakup kotła grzewczego na ekogroszek?

Największą zaletą pieca na ekogroszek jest bezobsługowość. Raz zapalony i ustawiony odpowiednio piec może działać nawet rok bez wyłączania i ponownego rozpalania.  Niektóre piece umożliwiają wsypanie węgla nawet do 10 worków o wadze 25 kg. Pozostaje jedynie kwestia wyczyszczenia pieca i wyrzucenia popiołu. Po przełączeniu pieca na tryb letni, w którym grzeje się tylko woda, mamy możliwość nie tylko bezobsługowego ogrzewania domu zimą, ale również wygodne ogrzewanie wody w czasie wakacyjnym. Palenie ekogroszkiem ma również swoje wady. Jeżeli chcemy nabyć dobrej jakości ekogroszek Piekary Śląskie to jedno z miast, w którym działa wiele firm zajmujących się jego dystrybucją.

Jeśli zakupimy towar od nowego sprzedawcy lub innego pochodzenia to konieczne jest ponowne ustawienie pieca i dostosowanie jego parametrów do kaloryczności i jakości nowego opału. Jest to czasem trudna i nużąca czynność. Nieprawidłowo ustawiony piec spowoduje, że powstaną spieki i większość niedopalonego ekogroszku trafi do popielnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*