Porysowana karoseria – co dalej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochód to dla wielu osób podstawowy środek transportu, wykorzystywany w celu szybkiego dotarcia np. do miejsca pracy. Niestety zdarza się, że jego karoseria zostanie zarysowana. W takiej sytuacji mamy zazwyczaj do wyboru dwie opcje – podjąć próbę samodzielnego zamaskowania niedoskonałości z użyciem odpowiednich preparatów albo oddać pojazd do profesjonalnego warsztatu. Jeśli jednak jest on bardzo stary, a rysy głębokie, wówczas alternatywnym rozwiązaniem jest sprzedanie go do skupu. Powinien nas zainteresować zwłaszcza skup aut w Łodzi, gdyż współpracuje on z rzeczoznawcami dokonującymi rzetelnej wyceny. 

Czasami nie warto naprawiać pojazdu

Jeżeli na karoserii naszego samochodu dostrzeżemy wyraźne zarysowania, możemy z powodzeniem zamaskować je kredką woskową, a następnie tzw. lakierem zaprawkowym. Wystarczy go precyzyjnie i delikatnie nanieść na blachę za pomocą pędzelka. Na rynku są również dostępne tego typu produkty w formie specjalnego pisaka. Poza tym warto nałożyć dodatkową warstwę ochronną syntetycznego lub naturalnego wosku w sprayu, odczekać moment i wypolerować powierzchnię ściereczką wykonaną z mikrofibry.

Alternatywnym rozwiązaniem jest oczywiście oddanie pojazdu do warsztatu, w którym pracują doświadczeni lakiernicy. Koszty co prawda wzrosną, ale jednocześnie będziemy mieli pewność, że rysy zostaną trwale usunięte, a karoseria odpowiednio zabezpieczona na przyszłość przed kolejnymi potencjalnymi zdarzeniami. Z kolei w sytuacji, gdy samochód ma już swoje lata, a my coraz częściej zastanawiamy się nad jego wymianą na nowy, należy rozważyć jego sprzedaż do skupu albo oddanie na złomowisko. Zwłaszcza jeśli koszty naprawy są wyższe, aniżeli wartość samego pojazdu. Dobry miejscem do zezłomowania maszyny jest auto szrot w Krakowie, cieszący się uznaniem z powodu szybkiej obsługi i formalności ograniczonych do minimum.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*