Posiadanie domu – jakie ma plusy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie chcą posiadać dom. Niektórzy chcą budować kapitał własny, inni chcą mieszkać w konkretnej okolicy, a jeszcze inni chcą po prostu uczynić swoje życie bardziej stabilnym. Niezależnie od powodu, ważne jest, aby zrozumieć zalety posiadania domu, zanim weźmiesz na siebie ciężar finansowy zakupu nieruchomości.

Budujesz kapitał własny

Największą zaletą posiadania domu jest to, że budujesz kapitał własny. Kiedy wynajmujesz, płacisz tylko za korzystanie z przestrzeni – nie za jej wartość. Ale kiedy posiadasz nieruchomość, każda płatność idzie na zwiększenie jej wartości w czasie. Jeśli później sprzedasz dom, zgromadzisz kapitał własny, który możesz wykorzystać jako zaliczkę na poczet innej nieruchomości lub jako fundusz inwestycyjny.

Posiadasz stabilność

Kolejną zaletą posiadania własnego domu jest stabilność. Wynajmowanie może wydawać się teraz tańsze niż kupno mieszkania, ale jeśli wynajmujesz mieszkanie na dłużej niż dwa lata w większości miast, właściciel znacznie podniesie czynsz – czasami podwajając lub potykając to, co płacisz co miesiąc za podobne mieszkania w tej samej okolicy (lub nawet po drugiej stronie miasta). To sprawia, że trudno jest trzymać się jednej lokalizacji przez długi okres czasu bez popadania w długi lub bycia zmuszonym do opuszczenia jej przez wysokie czynsze co kilka lat, kiedy wygasa umowa najmu.

Jeśli chcesz stać się posiadaczem nowej nieruchomości, to nowe mieszkania Świdnik, jest miastem, w którym na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*