Prawo jazdy – Jak je zdobyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawo jazdy to dokument, który pozwala na prowadzenie pojazdów. W Polsce prowadzić samochód można od 18 roku życia. Jednak jak je zdobyć? Ten krótki artykuł opisze kolejne kroki, które musisz podjąć, żeby zdobyć swój upragniony dokument, który w końcu pozwoli Ci prowadzić auto!

Badania kierowców

Pierwszym krokiem jest wykonanie badania dla kierowców. Na takie badania możesz zapisać się tutaj: http://diagnozis.opole.pl/zakres-uslug/badania-kierowcow/. Lekarz może sprawdzić Twoje oczy, a także motorykę ciała. Ma to na celu określić, czy nie będziesz zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Po wykonaniu badania, możesz przystąpić do dalszych kroków.

Kurs teoretyczny

Następnie czeka Cię udział w kursie. Kursy teoretyczne prowadzone są przez certyfikowanych instruktorów, którzy wyjaśnią zasady bezpiecznej jazdy i nauczą jak zdać egzamin.

Egzamin teoretyczny

Po ukończeniu kursu teoretycznego trzeba będzie przystąpić do egzaminu. Jest to kolejny krok do uzyskania prawa jazdy. Egzamin składa się z kilku pytań dotyczących zasad i przepisów ruchu drogowego. Możesz przygotować się do tego egzaminu ucząc się z instruktorem i przygotowując się dodatkowo w domu. Powinieneś otrzymać zestawy przykładowych pytań na egzaminie od swojego instruktora na płycie CD.

Egzamin praktyczny

Ostatnim krokiem jest przystąpienie do egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Egzaminy te przeprowadzane są przez certyfikowanych instruktorów i sprawdzają umiejętność bezpiecznego prowadzenia pojazdu w różnych warunkach. Ocenią również Twoją umiejętność parkowania równoległego, zmiany pasów ruchu i wykonywania skrętów.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*