Rodzaje odpływów, które możesz zainstalować w swojej łazience

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpływy łazienkowe są często pomijane, gdy mowa o projektowaniu tego pomieszczenia, ale są one ważną częścią Twojego domu. Zatkany lub przeciekający odpływ może nie tylko wiązać się ze zniszczeniami, ale też z odczuwanym przez ciebie dyskomfortem.

Istnieje kilka rodzajów odpływów łazienkowych – każdy z nich ma swoje zalety i wady. W niektórych przypadkach jednak określony typ może być lepszy niż pozostałe ze względu na specyfikę danego wnętrza.

Odpływ liniowy

Odpływ liniowy jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów odpływu w łazience. Jest wykonany z tworzywa sztucznego i ma dużą średnicę, która z łatwością pomieści całą gromadzącą się wodę. Odpływ liniowy jest łatwy w montażu i będzie służył przez lata. Dodatkowo na stronie https://szklanemozaiki.pl/pl/c/Zloty-odplyw-liniowy/238 dostępny jest w różnych kolorach, nie tylko tradycyjnym czarnym czy białym, ale nawet złotym!

Odpływ punktowy

Kolejnym popularnym, lecz nieco mniej funkcjonalnym rozwiązaniem jest odpływ punktowy. To prosty, jednootworowy odpływ, który można zainstalować w dowolnym miejscu. Zazwyczaj jest wykonany z tworzywa sztucznego i może mieć kształt okrągły, kwadratowy lub prostokątny. Odpływ punktowy jest często używany w połączeniu z podstawą prysznica, dzięki czemu jest w stanie zebrać całą wodę bez zalania łazienki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*