Soczewki kontaktowe czy są lepsze od okularów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób, które dotąd nosiły okulary korekcyjne, obecnie decyduje się na wybór soczewek kontaktowych. Uważa się je za wygodniejszą formę korekcji wady wzroku, która nie wiąże się z ograniczeniami podczas wykonywania codziennych czynności. Zarówno okulary, jak i soczewki mają jednak swoje wady i zalety, które warto rozważyć przy wyborze konkretnej formy korekcji.

Okulary korekcyjne a soczewki kontaktowe

Największym atutem soczewek kontaktowych jest to, że są wygodne, niewidoczne oraz nie przeszkadzają w aktywności ruchowej. Obraz przez nie widziany jest również bardziej ostry i naturalny niż w przypadku okularów, które powodują niewielkie deformacje. Początkowo korzystanie z soczewek może jednak kojarzyć się z pewnym dyskomfortem – nauka sprawnego zakładania i zdejmowania ich może sprawiać problemy początkującym. Ponadto soczewki nie posiadają dodatkowych filtrów, takich jak na przykład powłoka antyrefleksyjna czy fotochromy.

Koszt zakupu okularów i soczewek jest mniej więcej zbliżony do siebie. W przypadku okularów jest to jednorazowy, dość duży wydatek, w zależności od rodzaju szkieł. Koszt soczewek kontaktowych jest z kolei dużo niższy, jednak konieczny jest ich regularny zakup. Ostatecznie wszystko więc sprowadza się do kwestii indywidualnych preferencji, jednak z uwagi na wszechstronność soczewek warto skorzystać z nich jako alternatywy. Dobrym wyborem na start mogą być soczewki ze sklepu optycznego Contempo, dostępne pod adresem https://sklep.contempo.pl/soczewki-kontaktowe-c-1.html.

Kto powinien nosić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe polecane są przede wszystkim dla tych osób, które aktywnie uprawiają sport lub pracują fizycznie na stanowiskach, przy których noszenie okularów jest niewygodne i grozi ich uszkodzeniem. Niektórzy pracodawcy wręcz zalecają pracownikom noszenie soczewek kontaktowych. Ponadto soczewki są znacznie wygodniejsze do noszenia zimą, kiedy to tradycyjne okulary często parują i są po prostu niepraktyczne. Z kolei istnieją również pewne przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych. Zalicza się do nich m.in. zapalenie spojówek, zespół suchego oka czy nadczynność tarczycy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*