W jaki sposób wspierać i rozwijać talenty naszej pociechy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie dzieci, to nie tylko morze miłości i pracy, ale także ogromna odpowiedzialność. Inwestujemy w nie wszystkie chwile naszego życia, chcąc dać im możliwie najlepszy start w dorosłe życie. Boimy się, że nie zdołają odnieść sukcesu i robimy wszystko co w naszej mocy, by było im łatwiej go osiągnąć. Ważne jest dla nas, by dzieci przynosiły ze szkoły dobre stopnie, ale nie możemy zapominać o tym, że kontakty rówieśnicze i rozwijanie zainteresowań dziecka jest może nie ważniejsze, ale na pewno równie ważne. Wszystkie te elementy muszą być ze sobą w harmonii, by pociecha wyrosła na zaradnego i przedsiębiorczego, ale także spełnionego dorosłego człowieka.

Jak pomóc dziecku rozwinąć talent i przyjaźnie?

Pierwszych kolegów nasze dzieci poznają już w piaskownicy, ale najtrwalszym fundamentem dla przyjaźni, są wspólne zainteresowania. Jeżeli widzimy, że nasze dziecko wykazuje talent w kierunku sportu, muzyki czy sztuk plastycznych, umożliwmy mu rozwój w tym kierunku. To bardzo ważne, by maluch miał poczucie, że sam zdecydował o tym, co mu się podoba, a nie realizował jedynie ambicje rodziców.

Kiedy już wiemy, co interesuje naszą pociechę, skorzystajmy z mnogości ofert zajęć pozalekcyjnych. Dzieci usposobione artystycznie odnajdą się w grupach, takich jak te, które można znaleźć tutaj: https://szkolamusicalowa-amt.pl/plan-zajec/zajecia-uzupelniajace/, a młodzi sportowcy z pewnością odnajdą się nie tylko na szkolnych SKSach, ale także w klubach sportowych czy na zajęciach z pływania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*