Wybór materaca do sypialni

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Materac to konstrukcja stworzona w celu zapewniania ciału właściwego podparcia w pozycji leżącej, czyli zwłaszcza w trakcie snu. Doskonale dobrany skutkuje komfortowym, zdrowym oraz w pełni bezpiecznym wypoczynkiem. Z kolei konsekwencją użytkowania niewłaściwego modelu może być ból kręgosłupa lub barku, co z pewnością przełoży się na kiepskie samopoczucie w ciągu dnia. Jeśli interesują nas ponadprzeciętnie wygodne materace Kraków to miasto, w którym bez trudu znajdziemy sklep posiadający je w swojej ofercie. 

Kluczowe parametry, na które warto zwracać uwagę 

Na rynku jest dostępnych wiele modeli materaców o zróżnicowanych właściwościach. Duże znaczenie ma zwłaszcza wkład takiej konstrukcji. Najtańsze są klasyczne wersje sprężynowe, nie gwarantujące wysokiego komfortu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup materaca kieszeniowego albo lateksowego. Ten pierwszy składa się ze specjalnych kieszonek wypełnionych sprężynami i charakteryzuje się doskonałym dopasowaniem do kształtu ciała, a także wystarczającą miękkością i sprężystością. Z kolei model lateksowy jest ceniony za ponadprzeciętną elastyczność, bardzo wysoki poziom higieny (wentylacja) i sporą trwałość. Często korzystają z niego alergicy. Oto pozostałe godne uwagi materace: 

– piankowe termoelastyczne – posiadają zdolność idealnego dostosowywania się do kształtu ciała pod wpływem jego temperatury

– hybrydowe – będące najczęściej połączeniem modelu piankowego z kieszeniowym

– kokosowe – ekologiczne i naturalne, zapewniające wysoki komfort, w niektórych sklepach dostaniemy też materac lateksowo kokosowy

Przy wyborze omawianej konstrukcji zwracajmy ponadto uwagę na takie parametry, jak: twardość (musi być dopasowana do naszego stanu zdrowia i wagi), antyalergiczność (taką właściwość wykazują przeważnie modele lateksowe i piankowe), rozmiar, cena, marka oraz gwarancja producenta (najlepiej wieloletnia).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*