Wady i zalety meblościanek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od lat z niemałym przekąsem mówi się, że meblościanki to wytwór zamierzchłych czasów i ich posiadanie w swoim mieszkaniu świadczy o kompletnym braku gustu. Tymczasem okazuje się, że meble te coraz częściej pojawiają się także w nowoczesnych mieszkaniach, zaaranżowanych według najnowszych trendów. Czy zatem faktycznie warto umieścić je w swoim salonie?

Wielofunkcyjność i możliwość dostosowania do własnych potrzeb

Meblościanki do salonu kojarzą się raczej ze stosunkowo topornymi meblami, które trudno w jakikolwiek sposób urozmaicić lub unowocześnić. Są zbudowane z kilku segmentów, które nie za bardzo dają się ustawić tak, aby nadawały wnętrzu nieco więcej stylu i klasy. Mimo wszystko są one bardzo funkcjonalne i wiele osób wciąż trzyma je w swoich mieszkaniach. Ma na to wpływ głównie kwestia sporej ilości miejsca do przechowywania rzeczy, odzieży czy różnego rodzaju akcesoriów. Znaczna ilość szafek, szuflad i półek sprawia, że pokój wydaje się uporządkowany i nic zbędnego nie leży w zasięgu naszego wzroku.

Współczesne meblościanki posiadają dodatkowo możliwość montażu bezpośrednio na ścianie, z pominięciem trudnych do przenoszenia i transportowania pełnych szaf i regałów. Takie rozwiązanie jest idealne zwłaszcza w niewielkiej przestrzeni, którą wypełniają inne meble, takie jak kanapy, funkcjonalne narożniki do salonu albo regały dostosowane pod elektronikę. Modna meblościanka może więc stanowić nie tylko przestrzeń do przechowywania rzeczy, ale też przyjemne dla oka dopełnienie każdego stylowego salonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*