Wybór rodzaju szamba do domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasami zdarza się, że działka z nowo wybudowanym domem nie może zostać przyłączona do sieci kanalizacyjnej. Właściciel budynku musi wówczas sam zadbać o odprowadzanie nieczystości. Rozwiązaniem najbardziej godnym polecenia jest zamontowanie obok obiektu szczelnego zbiornika wykonanego z wytrzymałej mieszanki betonowej. Taki jest dostępny na https://www.probud.pl/produkty/szamba-betonowe/.

Kierujmy się solidnością i funkcjonalnością zbiornika

Przy wyborze szamba do domu warto brać pod uwagę przede wszystkim jego właściwości wytrzymałościowe. Pod tym względem nie mają sobie równych zbiorniki betonowe, składające się ze szczelnych ścian o sporej grubości oraz ciężkiej żelbetowej pokrywy. Ich ogromnym atutem jest bardzo wysoka odporność na obciążenia i działanie szkodliwych substancji chemicznych, a także stosunkowo niska cena (od 2000 zł do około 4000 zł). Najlepiej w codziennym użytkowaniu sprawdzają się modele dwukomorowe o pojemności co najmniej 7, 10 lub 12 m3 (oczywiście w zależności od zapotrzebowania konkretnej rodziny). Jedyną wadą takiej konstrukcji jest konieczność zastosowania ciężkich maszyn budowlanych w celu dowiezienia jej do miejsca docelowego i zamontowania w ziemi.

Alternatywę stanowią zbiorniki plastikowe, które są co prawda łatwiejsze w transporcie i montażu (z powodu lekkości tworzywa sztucznego), ale jednocześnie znacznie mniej trwałe. Poza tym negatywnie zaskakują wysoką ceną – za wersję standardową zapłacimy bowiem nawet 6000-7000 zł. Dodajmy, że w ostatnich latach wiele osób decyduje się również na zakup ekologicznej mini oczyszczalni ścieków. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*