Z jakiej tkaniny powinno się szyć pościele?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup pościeli to wbrew pozorom bardzo ważna życiowa decyzja. Komfort i wygoda podczas snu mają bowiem ogromny wpływ na nasze samopoczucie w ciągu dnia. Nieodpowiednia pościel może zatem mieć bezpośrednie przełożenie na nasze wyniki w pracy czy w szkole.

Nie bez powodu nasze babcie często powtarzają znaną ludową mądrość: „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. Sen to bardzo ważny czas regeneracji, musimy zatem dbać o jego jakość. Pomoże nam w tym wysokiej jakości pościel. Poznajmy tkaniny, po które powinniśmy sięgać.

Natura daje to, co najlepsze

Główne zadania każdej pościeli to zapewnianie ciepła oraz komfortu w trakcie snu. Ważne jest również, aby nasza skóra mogła nocą oddychać. Wszystkie te funkcje najlepiej spełniają tkaniny naturalne. Najprostszym wyborem jest pościel wykonana z bawełny.

W swoim asortymencie z pewnością ma ją każdy sklep oraz hurtownia pościeli. Bawełna jest materiałem delikatnym oraz przyjemnym w dotyku, który jest przyjazny także alergikom. Dobrze wchłania wilgoć, nie przyciąga kurzu oraz roztoczy. Dbanie o jej czystość to bardzo proste zadanie, ponieważ można ją prać w pralce.

Bawełna w różnych postaciach

Rozróżniamy kilka rodzajów bawełny. Każdy z nich jest doskonałym materiałem na pościel, ich charakterystyka jednak nieco się różni. Kora to tkanina, która praktycznie się nie gniecie, nie trzeba jej zatem prasować. Flanela to materiał bardzo ciepły, który doskonale sprawdzi się zimą. Każda hurtownia pościeli, zarówno stacjonarna, jak i internetowa, z pewnością ma w swojej ofercie obie te propozycje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*