Bezpieczne farbowanie włosów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze kilka lat temu powszechnie uważano, że farbowanie włosów poważnie nadwyręża kondycję naszych włosów. Obecnie uważa się, że koloryzacja włosów nie jest tak straszna jak ją malują. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, a naszym włosom nie będzie grozić żadne niebezpieczeństwo.

Niebezpieczne alergie

Zanim zaczniemy jakąkolwiek koloryzację włosów powinnyśmy wykonać próbę uczuleniową. Jak to zrobić? Należy nałożyć farbę na niewielki fragment skóry i poczekać kilkanaście minut. Takie działania należy powtarzać za każdym razem, nawet jeśli farbujemy włosy tym samym produktem. Reakcja alergiczna może wystąpić niespodziewanie. Po drugie firmy kosmetyczne czasami zmieniają składy swoich produktów. Może się zdarzyć, że nowa partia dobrze znanego produktu nas uczuli.

Stosuj się do instrukcji

Do opakowania każdej farby dołączona jest instrukcja. Zawsze ściśle przestrzegaj zaleceń producenta. Nigdy nie przekraczaj czasu farbowania. Zbyt długo nałożona farba może nie tylko zniszczyć włosy, ale i mocno podrażnić skórę głowy. Nie mieszaj farb kupionych w drogerii. Jeśli w czasie poprzedniego farbowania włosów nie zużyłaś całego produktu, to pozostałości wyrzuć. Nie nadadzą się do kolejnego farbowania, ponieważ właściwości chemiczne produktu mogą ulec zmianie. Warto stosować farby fryzjerskie. Mimo, że kosztują kilka złotych więcej, to mamy gwarancję dobrej jakości.

W każdym opakowaniu farby znajdziemy odżywkę do włosów. Po farbowaniu nałóżmy produkt na włosy. Odżywka nie tylko odżywi kolor, ale i ochroni świeżo nałożony kolor. Po zabiegu stosuj kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych. One sprawią, że farba będzie lepiej trzymać się na włosach.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym Pro Fryzjer, w którym znajdziesz wszystko do włosów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*