Dla kogo wynajem żurawi jest opłacalny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z głównych kosztów ponoszonych przez firmy działające w branży budowlanej jest zakup i utrzymanie specjalistycznych maszyn. Mowa tutaj m.in. o żurawiach, przeznaczonych do przenoszenia ciężkich elementów i materiałów. Wymagają one nie tylko regularnych przeglądów konserwacyjnych, ale także napraw w razie awarii. Dlatego znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż zakup jest wypożyczenie tych sprzętów od podmiotu zewnętrznego. Jeśli interesuje nas wynajem żurawi gąsienicowych Szczecin jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy przedsiębiorstwo mające taką specyficzną usługę w ofercie.   

Rozwiązanie dla osób oszczędnych i nie lubiących nadmiaru formalności 

Zakup specjalistycznych żurawi amortyzuje się przez bardzo długi czas, w związku z czym opłacalność takiej inwestycji jest znikoma. Pamiętajmy również, że czynności prowadzone na placach budowy mają zazwyczaj charakter sezonowy (trwają od wiosny do jesieni), a w zimie maszyny stoją nieużytkowane. Z tego powodu warto zastanowić się nad ich wynajmem, co pozwoli w znacznym stopniu ograniczyć wydatki. Chodzi przede wszystkim o koszty związane z koniecznością napraw, przeglądów technicznych i ubezpieczenia – wszystkie ponosi bowiem podmiot wypożyczający nam dźwig. Co istotne, jego obowiązkiem jest też stałe dbanie o sprawność sprzętu.

Omawiane rozwiązanie jest korzystne również dlatego, że podpisanie umowy wiąże się z minimum formalności i możliwością korzystania z urządzeń w zasadzie od razu, nawet tego samego dnia. Dodajmy, że istnieje opcja wypożyczenia tymczasowego, np. do jednorazowych prac budowlanych. To ogromne ułatwienie dla osób prywatnych, stawiających dom jednorodzinny. Ostatnią zaletą wynajmu jest możliwość jego wprowadzenia do ogólnych kosztów prowadzenia działalności, co pozwala obniżyć podatek. Jeśli kogoś interesuje np. wynajem mini żurawi Szczecin to miasto, na terenie którego funkcjonuje kilka podmiotów oferujących te maszyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*