Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę ocieplając budynek?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Izolacja to proces zmniejszania strat lub zysków ciepła w budynkach. Materiały izolacyjne są często stosowane do ścian, podłóg i sufitów w celu poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia kosztów ogrzewania i chłodzenia. Przy ocieplaniu budynku należy pomyśleć o następujących kwestiach:

Przepływ ciepła

Szybkość przepływu ciepła przez ścianę lub dach zależy od ich grubości, materiału i orientacji na światło słoneczne. Na przykład, grubość izolacji jest ważna, ponieważ wpływa na ilość ciepła, które może przejść przez ścianę zewnętrzną. Ponadto, jeśli orientacja ściany nie jest idealnie pionowa (90 stopni), część ciepła będzie tracona przez okna w zimie i zyskiwana w lecie.

Nieszczelności powietrzne

Przecieki powietrza powstają, gdy ciepłe powietrze dostaje się do izolowanej przestrzeni i ochładza się w kierunku obszaru bez żadnej izolacji. Nieszczelności powietrzne pozwalają na ucieczkę ciepła z domu i zwiększają rachunki za energię. Najczęstsze miejsca przecieków powietrza to okolice okien, drzwi i gniazdek elektrycznych. W razie potrzeby można dodać do tych miejsc listwy pogodowe.

Wartość izolacji

Wartość izolacji odnosi się do tego, jak bardzo ciepło zatrzymuje się od przechodzenia przez przedmiot w czasie (R-value). Im wyższa wartość R, tym lepiej zatrzymuje ona przepływ ciepła przez ten materiał lub obszar. Na przykład, izolacja z włókna szklanego ma wartość R 3 na cal, podczas gdy wdmuchiwana celuloza ma wartość R 4 na cal; oznacza to, że potrzebna będzie większa ilość wdmuchiwanej celulozy.

Dla osób, które mają na względzie zadbanie o jak największy komfort domowników, w tym również o ocieplenie budynków Poznań, jako jedno z większych miast, posiada wielu przedstawicieli z branży którzy profesjonalnie się tym zajmują. Warto więc skorzystać z ich usług, aby mieć profesjonalnie wykonane ocieplenie budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*