Higiena w salonie kosmetycznym – sprawdzone produkty

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salony kosmetyczne to miejsca, które od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kobiet i nie tylko. Obecnie w dobie szalejącego koronawirusa muszą one stosować się do wyjątkowo rygorystycznych zasad w zakresie higieny. Wszystko po to, aby ograniczyć do minimum ryzyko zakażenia się klientów i dalszego przenoszenia przez nich groźnej choroby. Jednym z polecanych do tego typu lokali produktów jest wysokiej jakości płyn Schulke, przeznaczony do chirurgicznej dezynfekcji rąk.

Skuteczna dezynfekcja to priorytet

W przypadku salonów kosmetycznych kluczowym warunkiem zachowania higieny jest mycie dłoni przed każdym zabiegiem (niezależnie od tego, czy jest to manicure, pedicure, piercing, makijaż, dermabrazja itp.). Dotyczy to oczywiście przede wszystkim pracowników realizujących usługi, ale też klientów. W przeciwnym razie istnieje spora szansa na zarażenie grzybicą lub rozmaitymi wirusami – np. HIV i HCV. W trakcie mycia można z powodzeniem używać wody i mydła, choć dla pewności lepiej jest dodatkowo zastosować płyn antybakteryjny na bazie alkoholu.

Jeśli natomiast na skórze występują podrażnienia bądź rany, wówczas lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie bezalkoholowego preparatu antyseptycznego. Nie obejdzie się też bez dokładnego zdezynfekowania wszelkich powierzchni, w tym zwłaszcza foteli, blatów, klamek i stołu do masażu. Należy to zrobić za pomocą środka o działaniu biobójczym, który znajduje się na liście Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Narzędzia dezynfekuje się natomiast w nowoczesnym autoklawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*