Jak przygotować ogród na wiosnę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosenne porządki

Wiosna to pracowity czas dla wszystkich, którzy pragną mieć piękny i zadbany ogród. Przełom marca i kwietnia to okres, kiedy zaczyna się wysiewać pierwsze rośliny. Gdy słońce zaczyna mocniej świecić, to znak, że należy zacząć zdejmować z krzewów zimowe okrycia, które chroniły je przed przemarznięciem. Po wykonaniu tych czynności, można przystąpić do przycinania gałęzi, aby pobudzić rośliny do bardziej obfitego kwitnienia.

Odpowiednie przycięcie koron drzew jest ważne również z innego powodu. Zbyt obfite konary mogą w sezonie letnim mocno zacienić ogród, utrudniając dostęp do niego promieni słonecznych. Jeżeli w trawie znajdują się pozostałości po zaschniętych liściach, należy je wygrabić. Początek wiosny to również dobry czas na wykonywanie nasadzeń drzew lub krzewów.

Rozkładanie małej architektury

Podczas przygotowywaniu ogrodu na wiosnę nie należy również zapominać o obiektach małej architektury. Jeśli pogoda jest sprzyjająca, z pomieszczeń gospodarczych wyciągnąć i oczyścić można meble ogrodowe. W sytuacji, gdy z ogrodu korzystają dzieci, warto odsłonić piaskownicę i rozłożyć trampolinę. Jeżeli piaskownica nie była przysłonięta, należy obowiązkowo wymienić w niej piasek na nowy, wolny od zanieczyszczeń oraz zwierzęcych odchodów.

Każdemu maluchowi z pewnością przypadnie do gustu huśtawka ogrodowa zawieszona na grubym konarze drzewa. Zanim jednak dziecko zacznie korzystać ze sprzętu ogrodowego, trzeba sprawdzić, czy jest on całkowicie sprawny. Kontrola stanu urządzeń nie zajmuje wiele czasu, a pozwala wykryć drobne uszkodzenia i je szybko naprawić.

Zabawy w ogrodzie to dla każdego dziecka ogromna frajda, jednak muszą one być całkowicie bezpieczne. Żeby nie zrujnować domowego budżetu, warto stopniowo uzupełniać ogród o kolejne obiekty małej architektury. Najlepiej kupować je jeszcze przed sezonem, gdy ich ceny są stosunkowo niskie, na przykład na domogrodimy.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*