Jak zmniejszyć dolegliwości podczas okresu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miesiączka to czas kiedy większość kobiet odczuwa pewne dolegliwości. Z nieprzyjemnymi symptomami borykają się od czasów nastoletnich aż do menopauzy. Na szczęście istnieje mnóstwo sposobów, które pomogą nam złagodzić nieprzyjemne objawy.

Walka z bólem

Bóle menstruacyjne potrafią nie tylko zepsuć humor, ale w skrajnych przypadkach uniemożliwić normalne funkcjonowanie. W takich sytuacjach warto sięgnąć po sprawdzone tabletki przeciwbólowe. Pomogą też środki rozkurczowe. Możemy też skorzystać z metod, które stosowały nasze prababcie, czyli np. kompresu. Pamiętajmy jednak, żeby woda nie była zbyt gorąca, ponieważ wysoka temperatura może zwiększyć krwawienie. Warto też zadbać o nasz komfort. Unikajmy zbyt obcisłych ubrań. Wygodny stanik pomoże nam, gdy mamy obolałe piersi. 

Higiena bardzo osobista

Miesiączka to czas, kiedy kobiecy organizm jest zdecydowanie bardziej narażony na infekcje intymne. Dlatego w te dni należy jeszcze bardziej zadbać o higienę intymną. W każdej łazience powinien pojawić się płyn do higieny intymnej – pomoże on zachować odpowiednią florę bakteryjną. 

Czystość i wygodę zapewnią nam też różnego rodzaju środki higieniczne. Do wyboru mamy tampony, różnego rodzaju podpaski, które możemy kupić w internecie bądź w sklepach stacjonarnych, m.in. na https://gentleday.pl/produkty/podpaski. Wielbicielki ekologicznego stylu życia mogą zdecydować się na kubeczek menstruacyjny. To ostatnie rozwiązanie jest dość nowe na polskim rynku. Jeden kubeczek kosztuje kilkadziesiąt złotych, ale można go bez problemu używać nawet przez kilka lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*