Jakie kroki należy podjąć, po zalaniu domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkody wyrządzone przez wodę mogą powstać w różny sposób. Niezależnie od tego, czy jest to pęknięta rura czy powódź, rezultat jest taki sam: woda dostała się do Twojego domu i należy ją jak najszybciej usunąć.

Oto kilka kroków, które możesz podjąć po zalaniu domu:

1) Zadzwoń do firmy ubezpieczeniowej

Przede wszystkim zadzwoń do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego, aby zgłosić szkodę i rozpocząć proces dochodzenia roszczeń. Jeśli nie masz ubezpieczenia, poproś o wycenę pokrycia dla właścicieli nieruchomości i zacznij oszczędzać na naprawę lub wymianę. Możesz również zapoznać się z naszym artykułem na temat ubezpieczenia właściciela domu, w którym znajdziesz wskazówki, jak chronić siebie i swoją rodzinę przed tego typu katastrofą.

2) Usuń wodę z domu

Następnym krokiem jest usunięcie stojącej wody z domu za pomocą odkurzacza na mokro/sucho (lub pompy, jeśli to konieczne). Zapobiegnie to rozwojowi pleśni i pomoże zapobiec dalszym szkodom, powstrzymując wodę przed rozprzestrzenianiem się po ścianach, podłogach, sufitach i innych elementach konstrukcji domu. Przed rozpoczęciem prac z mokrymi przedmiotami w domu należy upewnić się, że wszystkie obwody elektryczne są wyłączone, nawet jeśli zostały odłączone od źródła zasilania, ponieważ w kablach, które nie zostały jeszcze wyciągnięte, mogą nadal znajdować się przewody pod napięciem.

3) Użyć osuszacza

Po usunięciu wody należy użyć osuszacza do osuszenia domu. Osuszacz wyciągnie wilgoć z powietrza, co pomoże zapobiec rozwojowi pleśni na drewnie, płytach gipsowo-kartonowych i innych powierzchniach w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest skuteczne osuszanie budynków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*