Kiedy zapisać dziecko do psychoterapeuty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaburzenia lękowe dotykają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzieci z zaburzeniami lękowymi odczuwają przytłaczający lęk i niepokój niewspółmierny do sytuacji. Mogą doświadczać ataków paniki i mieć problemy ze snem.

Jak zareagować, gdy Twoje dziecko zachowuje się niepokojąco?

Jeśli zauważysz, że Twoje dziecko nie rozwija się dobrze, nie chce się komunikować, nie chce bawić się z rówieśnikami lub jeśli ma inne problemy – nie panikuj. Całkiem możliwe, że po prostu potrzebuje trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego środowiska i nauczyć się nowych umiejętności. Psychologowie twierdzą, że każde dziecko rozwija się inaczej od siebie, więc może upłynąć trochę czasu, zanim Twoje dziecko dogoni inne dzieci z jego grupy wiekowej.

Jeśli jednak po dwóch tygodniach lub nawet miesiącu nie widzisz żadnych zmian, to lepiej skonsultować się z psychologiem lub terapeutą.

Jak psychoterapia może pomóc Twojemu dziecku?

Psychoterapia jest formą leczenia, która pomaga dzieciom rozwijać umiejętności społeczne, uczyć się komunikacji z innymi i zarządzać swoimi emocjami. Psychologowie stosują różne metody i narzędzia, aby pomóc dziecku pokonać lęk lub depresję, poprawić komunikację między rodzicami i dziećmi, zwiększyć pewność siebie oraz pokonać trudności wieku dojrzewania lublin.

Psychologowie będą pracować nie tylko z Twoim dzieckiem, ale również z Tobą, aby dowiedzieć się, co jest problemem i jak najlepiej się nim zająć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*