Jak sprawdzany jest wzrok kierowców?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca kierowcy do łatwych nie należy – to fakt bezsporny. Jednym z podstawowych wymogów jest zdrowy wzrok. Z tego właśnie powodu każdy kierowca zobligowany jest do regularnych wizyt u okulisty, także po uzyskaniu wymaganych uprawnień.

Dlaczego konsultacje okulistyczne są ważne?

Zdrowy wzrok w przypadku kierowcy jest tak samo ważny jak umiejętność szybkiego reagowania – pozwala uniknąć sytuacji, w których kierowca mógłby stać się zagrożeniem dla użytkowników drogi.

Konsultacja okulistyczna obejmuje zarówno szczegółowy wywiad medyczny, jak i profesjonalne badanie, którego celem jest wykluczenie ewentualnych wad lub wskazanie rozwiązań, które pozwolą je skutecznie zniwelować.
Badanie okulistyczne w dużej mierze realizowane jest przy użyciu odpowiednich urządzeń – są to narzędzia nieinwazyjne i jednocześnie bardzo pomocne w zakresie oceny wzroku kierowcy.

Do czego służą panele optotypów i foropter?

Jednym z rozwiązań stosowanych w okulistyce, są panele LCD optotypów, za których pomocą bez problemu można ocenić ostrość widzenia, stan refrakcji i funkcji widzenia dwuocznego oka ludzkiego, a także wykryć wady dotyczące rozróżnianie barw.

Równie ważnym urządzeniem, stosowanym zarówno w okulistyce, jak i optometrii, jest foropter – pozwala on precyzyjnie określić wadę wzroku. Urządzenie to, za pomocą wbudowanych zestawów szkieł, które szybko i bezproblemowo można wymienić, pozwala lekarzowi prawidłowo ocenić stan wzroku oraz dobrać właściwe okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Warto dodać, że sprzęt umożliwia dobranie odpowiedniej korekcji zarówno w przypadku osób krótkowzrocznych, dalekowzrocznych, jak i astygmatyków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*