Od jakich kostek rozpocząć przygodę ze speed cubes?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układanki logiczne dla dzieci i dorosłych to świetna rozrywka. Jedną z takich propozycji jest speedcubing. To zabawa, która polega na układaniu kostek sportowych na czas. Wygrywa ten, kto jest najszybszy. Oczywiście na początku warto rozpocząć od najprostszych modeli. Rozrywka to nie tylko ciekawa forma spędzania czasu, ale również szereg korzyści. Dzięki niej można trenować refleks, zapamiętywanie czy myślenie logiczne. To również świetny sposób na wspólne spędzanie czasu ze znajomymi i dobrą rywalizację. Jakie zatem wybrać?

Zabawa dla początkujących

Osoby, które dopiero zaczynają swoją zabawę ze speedcubingiem, zastanawiają się, w jaki sposób wybrać odpowiedni produkt do rozgrywki. Z pewnością znana jest wszystkim, kultowa już kostka Rubika 3×3, którą niemal każdy próbował ułożyć choć raz w swoim życiu.

Im bardziej będzie się zmieniał nasz stopień zaawansowania, tym bardziej skomplikowane modele, można wybierać. Na początku można też postawić na akcesoria 2x2x2 lub 3x3x3. Nieskomplikowane modele zdecydowanie ułatwią naukę i nie zniechęcą do dalszej zabawy. Ponadto produkty te są również idealne dla dzieci.

Kolejną zaletą kostek jest ich różnorodny wygląd. Na rynku dostępne są zarówno różne ich kształty (okrągłe, sześcian), jak i kolory. Spośród nich ciekawą propozycją wydaje się kostka yupo, która dodatkowo zawiera magnesy. Lekko się kręci i doskonale ścina zakręty. Wyposażona jest w wygodną strukturę, która umożliwia regulację. Ponadto posiada system magnetycznego pozycjonowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*