Różnice między trekkingiem a hikingiem

Najbardziej popularnymi obecnie formami aktywności górskiej są trekking oraz hiking. Różnią się przede wszystkim intensywnością, przez co wymagają odmiennego przygotowania kondycyjnego, a także doświadczenia. Oprócz tego w każdej z wymienionych czynności pożądane są nieco inne buty – na przykład w trekkingu znakomicie sprawdzą się wersje za kostkę wyposażone w grubą podeszwę. Godny polecenia jest w szczególności model oferowany w sklepie salewa mountain trainer, ponieważ idealnie chroni stopy przed urazami i zapewnia użytkownikowi optymalny poziom komfortu.

Coś dla osób doświadczonych i początkujących

Trekking to nic innego jak długotrwałe, piesze wędrowanie po wymagającym terenie z wieloma stromymi podejściami. Znakomicie wpływa na zdrowie, zwiększając w znacznym stopniu wydolność organizmu, dotleniając całe ciało, poprawiając funkcjonowanie serca i kształtując mięśnie (zwłaszcza nóg). W trakcie tego rodzaju aktywności konieczne jest zawsze posiadanie odpowiedniego stroju (spodnie i kurta przeciwdeszczowa, bielizna termoaktywna, bluza polarowa, czapka, wysokie buty z systemem wentylacji itp.), a także szeregu przydatnych akcesoriów, takich jak choćby latarka czołowa, apteczka turystyczna, scyzoryk czy termos.

Z kolei hiking jest wyraźnie łatwiejszą formą przemieszczania się po górach, ponieważ polega głównie na spacerowaniu po nizinnych szlakach. Z tego względu jest to idealna rozrywka dla całych rodzin oraz osób rozpoczynających dopiero swoją przygodę z górami. W tym przypadku wystarczy posiadać wygodne ubranie dostosowane do warunków pogodowych, a ponadto lekkie buty z systemem wentylacji i średniej grubości podeszwą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − dwanaście =