Właściwości żeń-szenia

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Żeń-szeń to roślina stosowana w leczeniu od niepamiętnych czasów. Była znana już w starożytnych Chinach, obecnie jest chętnie wykorzystywana na całym świecie, a jej największe uprawy znajdują się w Stanach Zjednoczonych. Właściwości zdrowotne tego zioła są bardzo szerokie i wspomagają pracę organizmu na wielu płaszczyznach. Stąd zresztą jego niesłabnąca, trwająca od wieków popularność.

Uspokaja i pobudza jednocześnie

Żeń-szeń ułatwia codzienne funkcjonowanie. Zażywanie odpowiedniej dawki preparatu pozyskanego z jego korzenia łagodzi nerwy. Uspokajające oddziaływanie na system nerwowy nie wiąże się jednak z otępieniem czy spadkiem koncentracji, jaki nierzadko wywołują choćby środki przeciwbólowe. Wręcz przeciwnie. Żeń-szeń poprawia nastrój, jednocześnie podnosząc zdolność do koncentracji.

Zalecany jest także przy problemach z pamięcią. Jest więc przydatny dla osób uczących się oraz tym, którzy wykonują jakąkolwiek pracę intelektualną. Antyoksydanty zawarte w tej roślinie spowalniają procesy starzenia, zarówno te widoczne na skórze, jak i te wewnętrzne, skutkujące pogarszającą się sprawnością narządów wewnętrznych.

Żeń-szeń wpływa też korzystnie na zaburzenia seksualne, jest rodzajem naturalnego afrodyzjaka, który pomaga w problemach z erekcją. Może przyczyniać się do zapobiegania cukrzycy, to także doskonały środek wspomagający leczenie tej choroby. Więcej informacji można też znaleźć na stronie https://ginseng.com.pl/17-zen-szen. Znajduje się tam również oferta preparatów wykonanych z tej rośliny.       

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*