Zimowa pielęgnacja skóry

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okres zimowy stanowi dla naszej skóry spore wyzwanie. Suche powietrze, zarówno to mroźne na zewnątrz, jak i to spowodowane ogrzewaniem potęguje utratę wody z naskórka. Ogromna różnica temperatur pomiędzy nagrzanymi pomieszczeniami a zewnętrzną aurą powoduje naprzemienne skurczanie i rozkurczanie się naczyń krwionośnych. Może to skutkować osłabieniem naszej skóry, a w efekcie pojawianiem się wyprysków, utratą elastyczności lub nawet występowaniem problemów charakterystycznych dla cery naczynkowej. Możemy jednak temu wszystkiemu zapobiec poprzez odpowiednią pielęgnację.

Pielęgnacja w zależności od pór roku

Zimą musimy dostosować nasze zabiegi pielęgnacyjne do tego, czego nasza skóra potrzebuje aktualnie najbardziej. Podstawowymi zabiegami powinny stać się te, które zapewnią ochronę przed mroźnym, przesuszającym powietrzem. Musimy też zawsze pamiętać o dokładnym oczyszczaniu i dogłębnym nawilżaniu cery. Nie obejdzie się więc bez odpowiedniego kremu oraz delikatnego żelu myjącego. Nie zapominajmy też o ustach, sprawmy sobie zimowy balsam lub pomadkę. 

Czym się kierować?

Przy wyborze nie kierujmy się utartymi schematami, zawsze dobierajmy kosmetyki pod kątem naszej cery. Zwróćmy też uwagę na ich skład. Na stronach internetowych takich jak https://neness.pl oprócz znanych i renomowanych marek znajdziemy także liczne, mniej popularne, naturalne kosmetyki do twarzy i cała. Produkty na zimę powinny być bogate w składniki łagodzące i natłuszczające, muszą też zawierać te odpowiedzialne za nawilżające. Wypatrujmy więc kosmetyków zawierających witaminę B5, glicerynę, aloes, mocznik czy allantoina. Warto także zapewnić skórze ochronę przed uszkodzeniami poprzez wzmocnienie jej kondycji. Pomoże w tym witamina C oraz witamina E. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*