Co zrobić w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku odrzucenia roszczenia o ubezpieczenie przez firmę ubezpieczeniową może wydawać się, że nie da się już nic zrobić. Jednak w rzeczywistości wcale tak nie jest. Nie warto od razu się poddawać.

Jak postępować w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania?

Jeśli Twoje roszczenie o wypłatę ubezpieczenia zostanie odrzucone, być może trzeba będzie poprosić o ponowne rozpatrzenie sprawy przez firmę ubezpieczeniową. W pierwszej kolejności warto jednak wykonać kilka podstawowych kroków:

  • zwrócić się do firmy z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego Twoje roszczenie zostało odrzucone,
  • zgromadzić więcej informacji lub dowodów, jeśli pomoże to w podjęciu decyzji w sprawie roszczenia,
  • poprosić o więcej czasu, jeśli jest to potrzebne do uzyskania dodatkowych informacji lub dowodów.

Firma ubezpieczeniowa powinna wysłać list, w którym opisze dlaczego odmówiła przyjęcia roszczenia i jakie wymagania musisz spełnić, aby firma ponownie rozpatrzyła roszczenie. List powinien zawierać instrukcje dotyczące sposobu odwołania, takie jak terminy i kroki, które należy wykonać.

Aby mieć pewność, że dopilnujesz wszystkich formalności, możesz nawiązać współpracę z firmą rzeczoznawczą, która pomoże Ci załatwić formalności. Możesz również zajrzeć na ich stronę internetową https://euroexpert.szczecin.pl, aby uzyskać więcej informacji na temat obsługi roszczeń ubezpieczeniowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*