O czym pamiętać przy montażu rur?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Montaż rur kanalizacyjnych to proces wymagający odpowiednich umiejętności. Poza tym niezbędne jest pamiętanie o kilku ważnych kwestiach, bo w przeciwnym razie cała instalacja może się okazać niezbyt funkcjonalna lub nawet całkowicie niesprawna. Jednym z wymogów jest np. stosowanie specjalnych zaślepek przeznaczonych do zamykania rur i zabezpieczania śrub. Dodajmy, że każdy producent zaślepek plastikowych oferuje je w zróżnicowanym kształcie i rozmiarze, co ułatwia ich idealne dopasowanie. 

Odpowiedni spadek i wysoka przepustowość to kluczowe parametry 

Przed przystąpieniem do montażu rur należy zawsze dokładnie je zmierzyć i w razie potrzeby przyciąć w celu uzyskania pożądanej długości. Kolejnym ważnym wymogiem jest zadbanie o to, aby spadek w kierunku odpływu był mniejszy aniżeli 5%, ponieważ błąd w tym zakresie będzie prawdopodobnie skutkował wydostawaniem się wody spod uszczelek, a w konsekwencji zawilgoceniem ścian. Jeśli montujemy rury wykonane z plastiku, to musimy ponadto pamiętać o ich umieszczeniu z dala od źródeł ciepła (ryzyko nadmiernego uginania i zaburzenia niedrożności).

Kolejnym istotnym warunkiem sprawności instalacji jest jej wysoka przepustowość. Każdy pion musi być koniecznie przedłużony do samej połaci dachu, a także zakończony ochronnym kominkiem. Zalecane jest stosowanie takich elementów, jak kolana redukcyjne czy trójniki kątowe. Zasada jest prosta – im delikatniejsze załamania, tym lepsza przepustowość. Nie zapomnijmy również o wykorzystaniu zaślepek do optymalnego zabezpieczenia śrub przez uszkodzeniem. Takie akcesoria można kupić np. w tym sklepie: https://www.adro.hg.pl/kategoria-produktu/zaslepki-srub-i-nakretek/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*