Pierwsza praca w życiu – Wszystko, co musisz wiedzieć

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy dzień w pierwszej pracy to wielka sprawa. To rytuał przejścia do świata pracy. Jest to również szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia na szefie, współpracownikach i klientach. Chcesz zrobić wszystko, aby ten pierwszy dzień wypadł jak najlepiej.

Co cię czeka przed pierwszym dniem pracy?

  • Badania medycyny pracy – są one niezbędne, aby zacząć pracować. Jest to szczególnie ważne, jeśli zaczynasz nową pracę w firmie, która nigdy wcześniej Cię nie zatrudniała. Będziesz musiał przejść badanie medycyny pracy, które może obejmować: wywiad lekarski, badanie fizyczne i prześwietlenie klatki piersiowej. Celem tego badania jest upewnienie się, że jesteś wystarczająco zdrowy, aby pracować. Wejdź na stronę http://diagnozis.opole.pl/lekarz-medycyny-pracy/ aby się umówić na badania.
  • Szkolenie – Jeśli jesteś nowym pracownikiem, będziesz musiał przejść szkolenie. Pracodawca może zaoferować podstawowe szkolenie w zakresie wykonywania pracy oraz bardziej zaawansowane szkolenie w przypadku bardziej skomplikowanych prac.

Jak się przygotować do pierwszego dnia pracy?

Oto kilka wskazówek:

  • Wysypiaj się w nocy przed wyjazdem. Chcesz być w najlepszej formie, kiedy rozpoczniesz ten nowy rozdział w swoim życiu, więc odpocznij dużo w noc przed pierwszym dniem w pracy.
  • Przygotuj się wcześnie rano i wyjdź wystarczająco wcześnie, abyś nie był spóźniony, gdy dotrzesz na miejsce – lub co gorsza, pokazując się późno w pierwszym dniu. Twój szef doceni to, jeśli pojawisz się na czas ze wszystkim gotowym do pracy!
  • Ubierz się tak, aby odnieść sukces. Chcesz wyglądać profesjonalnie, więc załóż strój biznesowy, który jest odpowiedni dla Twojej branży i stanowiska, o które się ubiegasz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*